• Półkolonie LATO 2024

11.07.2024

Za nami PÓŁKOLONIE LETNIE -  wypoczynek zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 51 w Szczecinie. Dzieci bardzo aktywnie spędziły ten czas. Każdego dnia przed obiadem wyruszaliśmy na zorganizowane warsztaty lub inne zajęcia poza szkołą, a po obiedzie organizowaliśmy zabawy na dworze, hali sportowej i basenie.

Pierwszy dzień wakacji uczestnicy półkolonii rozpoczęli grą miejską „Ratujemy duszka Bogusia”. Był spacer, legendy z książki „Zamkowe opowieści duszka Bogusia”,  było trochę biegania, szukania i myślenia, była dobra zabawa. I równie dobrze bawiliśmy się już do końca półkolonii. Podczas warsztatów pszczelarskich dzieci dowiedziały się jak wygląda  życie pszczelej rodziny, jak powstaje miód, jak zbudowany jest ul i jak wygląda praca pszczelarza. Uczestnicy warsztatów mogli wykonać świeczkę z wosku pszczelego i posmakować różnych miodów.

W czasie wizyty w  Muzeum Techniki i Komunikacji półkoloniści zwiedzili Motoeksperymentarium, gdzie każdy mógł skorzystać z symulatora jazdy samochodem, rowerów oraz symulatora mikrosamochodu Smyk.

Podczas wyjścia do rodzinnego parku rozrywki Kids Arena uczniowie wzięli udział w warsztatach pieczenia pizzy. Zadanie okazało się łatwe, pizze wyszły pyszne i zostały w całości spałaszowane przez młodych kucharzy. Najedzone dzieci mogły się oddać zabawie w parku rozrywki.

Ale to nie koniec atrakcji. Kolejnego dnia uczniowie ruszyli do Morskiego Centrum Nauki, gdzie zwiedzali wystawę składającą się w przeważającej większości z interaktywnych, samoobsługowych eksponatów umożliwiających samodzielne przeprowadzanie doświadczeń związanych z wodą, żeglugą i różnymi pracami na morzu.

Ostatniego dnia nie mogło być inaczej – uczestnicy półkolonii nadal aktywnie spędzali czas – wyruszyli do parku trampolin – Fun Jump, gdzie aktywnie i wesoło spędzili przedpołudnie.

Drugi tydzień półkolonii również obfitował w szereg atrakcji. Pierwszego dnia dzieci udały się do kina Helios na film: „Jajko czy kura”. Film pokazuje, że każdy z nas jest inny, ma różne talenty i kompetencje, które w zgranej drużynie mogą się wzajemnie uzupełniać. Kolejnego dnia w czasie warsztatów czekoladowych uczniowie mogli dowiedzieć się ciekawostek na temat produkcji czekolady i sami wykonać swoją wyjątkową, spersonalizowaną czekoladę. Podczas wyjścia do rodzinnego parku rozrywki Kids Arena wzięli udział w warsztatach rękodzielniczych, na których wykonali wyjątkowe „EKOTORBY” własnego pomysłu. W parku trampolin – Fun Jump rozładowali nadmiar energii i ostatniego dnia uczestniczyli w warsztatach naukowych w Edukatorium Fabryki Wody. Edukatorium podzielone jest na 7 stref tematycznych, gdzie nauka przeplata się z zabawą, gdzie rozbudzana jest ciekawość, gdzie można dotknąć, poczuć, zobaczyć. To były niesamowicie fascynująco spędzony czas.

Zawsze staramy się maksymalnie zorganizować dzieciom czas - by się nie nudziły i miały piękne wspomnienia po wspólnym wypoczynku. Po reakcjach dzieci i rodziców wiemy, że i tym razem nam się udało