• Wycieczka krajoznawczo - ekologiczna klasy 5d. Cel „Szmaragd”

• 30.09.2024 20:46
      • 26 września klasa 5d wzięła udział w wycieczce nad Jezioro Szmaragdowe, gdzie uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach na temat nietoperzy, które odgrywają kluczową rolę w ekosystemie, kontrolując populacje owadów. Program wycieczki obejmował również zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej, podczas którego uczniowie poznali ciekawe fakty na temat historii regionu, lokalnych atrakcji oraz znaczenia ochrony środowiska naturalnego. W trakcie zajęć szczególną uwagę poświęcono roli człowieka w dbaniu o przyrodę i zachowaniu równowagi ekologicznej. Po zakończeniu zajęć edukacyjnych uczniowie mogli odpocząć i wspólnie spędzić czas przy grillu, gdzie dodatkowo przypomniano zasady ograniczania odpadów i dbania o czystość miejsc publicznych. Wycieczka była nie tylko okazją do zdobycia wiedzy, ale również do nauki odpowiedzialności ekologicznej.

Relację z wycieczki można obejrzeć pod poniższym linkiem: https://youtu.be/ovsBMnUa_zg?si=IGOQIUxlfYEWyid8