Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

ZACHODNIOPOMORSKA LIGA PŁYWACKA

ZACHODNIOPOMORSKA LIGA PŁYWACKA

16.06.2021 roku odbyła się runda finałowa Zachodniopomorskiej Ligi Pływackiej. Reprezentanci naszej szkoły, wchodzący w skład drużyny MKP Szczecin, w ciągu całego roku szkolnego brali udział w zawodach pływackich w Szczecinie, Choszcznie i Koszalinie zdobywając punkty i medale. Podczas ostatniej rundy, Adam Stachowiak uczeń klasy 4a, wywalczył złoty medal przepływając 100m stylem dowolnym w czasie 1:11,20 a Nika Adamska z tej samej klasy 100m stylem zmiennym pokonała w czasie 1;34,28 zdobywając brązowy medal. Zarówno Nika jak i Adam wystartowali w zwycięskich sztafetach zdobywając złote medale.. W klasyfikacji ogólnej, po czterech rundach, Joachim Piętka uczeń klasy 3a uplasował się na miejscu 5 w województwie a Nika Adamska i Adam Stachowiak na miejscu 6.

Danuta Koczorowska