Z wizytą w Oceanarium

5 października 2017r 85 uczniów z klas 5f, 7a, 7c, 8b, 8c, 8e wraz z opiekunami udało się na wycieczkę integracyjno- krajoznawczą do Stralsund. Naszym głównym celem było zwiedzenie Oceanarium, a także Muzeum Mirza i Starego Miasta, które wpisane jest na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Nauki UNESCO. Duże wrażenie wywarł na nas kościół Św. Marii i Św. Mikołaja oraz rynek z XVII-wiecznym ratuszem. Komentarze uczniów potwierdzają, że wyjazd należy zaliczyć do udanych: „Najciekawszy moment w Oceanarium to karmienie pingwinów, a w Muzeum Morza podobały mi się rybki Nemo- teraz już wiem, że są to Błazenki, które bardzo lubią pływać w ukwiałach”. „ Najlepszy moment to wypoczynek na leżakach w sali „Giganci Mórz”, gdzie można leżeć pod modelami waleni i innych morskich olbrzymów. Czułem się tam jak mała rybka”.

Agnieszka Lesińska