Tychowo 2018

Po sportowych emocjach i sukcesach w Szczecinie związanych z biegami przełajowymi nadszedł czas rywalizację w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Sztafetowych Biegach Przełajowych na dystansie 10 x 800 metrów, które są największą szkolną imprezą sportową, jaka odbywa się w naszym województwie.
Miejscem zawodów byłe tereny zabytkowego parku wokół Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie. W rywalizacji 21 najlepszych 10 osobowych drużyn województwa zachodniopomorskiego, która stała na bardzo wysokim poziomie, zespół chłopców SP 51 zajął III miejsce. Tym samym brązowe medale i okazały puchar pojechały z Tychowa do Szczecina.

Brązowy medal to bardzo duży sukces. Uczniowie naszej szkoły stworzyli w tym roku bardzo mocny „lekkoatletyczny team”, co było widoczne w finałach szczecińskich. Słuchając osób związanych z lekkoatletyką i trenerów z naszego regionu jechaliśmy w roli faworytów. Jedna lub dwie sekundy w życiu codziennym zazwyczaj nie mają dla nas znaczenia, ale w zawodach sportowych a tym bardziej biegach decydują o wszystkim. Dlaczego o tym mowa? Bo wystarczy zerknąć na końcowy komunikat zawodów aby się o tym przekonać. Do vice mistrzostwa zabrakło jednej a do tytułu mistrzowskiego dwóch sekund. Tym bardziej, że do ostatniego okrążenia byliśmy na pierwszym miejscu.

Dumni ale z lekkim niedosytem uczniowie wracali do Szczecina. W ostatniej chwili przed wyjazdem dwóch podstawowych zawodników ( Karol Maszało i Maksymilian Wójcik) nie mogli wziąć udziału w zawodach, co dużym stopniu osłabiło naszą reprezentację. Warunki pogodowe w czasie biegów były utrudnione, praktycznie przez większość czasu towarzyszyły intensywne opady deszczu, co bardzo wszystkich uczestników zaskoczyło. Po mino tych utrudnień, wszyscy chłopcy bardzo godnie reprezentowali nasze miasto i SP 51. Bardzo ambitnie pobiegli uzyskując wysokie wyniki porównując  ze szkołami w województwie. Mateusz Bartkowiak uczeń klasy 5 s o profilu piłka nożna (zawody dla szóstoklasistów) biegnąc na pierwszej zmianie uzyskał indywidualnie jeden z lepszych czasów z pośród 210 zawodników z województwa biorących udział w biegach przełajowych.

Tabela wyników:

Marcin Tylutki