Zbieramy żywność dla dzieci

29 września 2017r. (piątek) w godzinach 16.00-19.00 oraz 30 września 2017r. (sobota) w godzinach 10.00-13.00 osiem wolontariuszek z klas siódmych i gimnazjalnych brało udział w zbiórce żywności w sklepie Netto przy ulicy Zaleskiego w Szczecinie. Zbiórka odbywała się w ramach ogólnopolskiej akcji pt.: „Podziel się dobrym posiłkiem”, organizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności, a sponsorowanej od 14 lat przez firmę Danon. W Szczecinie akcja realizowana jest przez Bank Żywności SZCZECIN im. Jacka Kuronia.

Działanie miało na celu pozyskiwanie żywności na rzecz dzieci. Ponad 100 tys. dzieci w kraju cierpi z powodu niedożywienia. Zebrane produkty żywnościowe zostały przekazane wybranym świetlicom środowiskowym i innym organizacjom społecznym, zajmującym się żywieniem dzieci i młodzieży.

Mamy się czym pochwalić. W piątek w „naszym” sklepie zebrano 246,55 kg żywności (najwięcej ze wszystkich szczecińskich sklepów biorących udział w akcji), w sobotę także byliśmy pierwsi – z wynikiem 261,60 kg zdrowej żywności. Marysia i Ola z 7b, Martyna i Oliwia z 7c, Monika i Żaklina z 3a gimnazjum, Ola i Paulina z 2a gimnazjum miały okazję przekonać się, że ludzie są hojni i chętnie dzielą się posiłkiem z potrzebującymi.

Klienci odwiedzający sklep podczas naszego dyżuru gratulowali nam pomysłu na akcję, podziwiali nasz udział w zbiórce, troszczyli się o nas, częstując dodatkowo zakupionymi wafelkami, czy bananami. Pracownicy sklepu, pomimo swoich obowiązków zawodowych, służyli nam pomocą i wsparciem. Dziękujemy wszystkim! To wspaniałe móc zrobić coś pożytecznego bezinteresownie.

Już teraz zapisujemy się na przedświąteczną zbiórkę żywności.

Janina Mirowska

Możliwość komentowania jest wyłączona.