Z wizytą w lokomotywowni

28.09.2017r dzieci z klasy 3D wybrały się na wycieczkę do Lokomotywowni Szczecin Wzgórze Hetmańskie.

Podczas jazdy pociągiem z Dworca Głównego do stacji Szczecin Wzgórze Hetmańskie dwoje dzieci zostało wybranych do pełnienia ról jako kierownik pociągu i pani konduktor. Wcześniej dzieciom zostały rozdane bilety, które były sprawdzane podczas drogi przez wybraną drużynę konduktorską.

Dzieci zobaczyły gdzie pociągi kończą swój bieg i przechodzą przegląd techniczny. Poznały nazwy pociągów: „Tygrysek”, „Alicja”, „Złoty pociąg”, najstarszy pojazd trakcyjny „Ganz” oraz najmniejszy autobus szynowy „Smerfik”. Każde dziecko mogło w ,,Złotym pociągu” usiąść w kabinie maszynisty i zobaczyć, jak prowadzi się skład.

Z wycieczki dzieci wróciły bardzo zadowolone, a po powrocie każde dziecko dostało do złożenia kartonową makietę pociągu.

Małgorzata Konieczna