Trzymamy formę!

Po raz kolejny realizujemy w naszej szkole ogólnopolski program edukacyjny “TRZYMAJ FORMĘ!”. Celem programu jest zachęcenie dzieci do spędzania czasu wolnego w sposób aktywny oraz poprawa jakości odżywiania.

Zdrowie jest jedną z największych wartości człowieka, a edukacja zdrowotna jest procesem, w którym dzieci, a także dorośli, uczą się, jak dbać o zdrowie własne i społeczności, w której żyją.

Pragniemy, aby nasza szkoła była miejscem, w którym w szczególny sposób propaguje się zdrowy styl życia wśród uczniów, wyposaża się ich w wiedzę i umiejętności konieczne do podejmowania dobrych wyborów, kształtuje się poczucie odpowiedzialności za zdrowie własne i innych, prowadzi się wszechstronną edukację propagującą zdrowie.

W ramach zajęć profilaktycznych i współpracy z  Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Szczecinie gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli tej placówki.

Panowie i panie z Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia przeprowadzili prelekcję multimedialną oraz warsztaty z dziećmi klas 1-2 oraz grup przedszkolnych. Tematem prelekcji były: higiena osobista, zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna. Podczas spotkań dzieci miały możliwość zadawania nurtujących je pytań, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi.

Na zakończenie uczestnicy zajęć otrzymali niespodzianki i podziękowali pracownikom Sanepidu gromkimi brawami za tak obszerne, ważne w treści i ciekawie przygotowane spotkania.

Gabriela Chmielewska

Możliwość komentowania jest wyłączona.