Rozpoczynamy przygodę z wolontariatem

Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli we wrześniu przygodę z wolontariatem. Zaczęliśmy od zdobycia solidnej dawki wiedzy na ten temat. Uczennice oddziałów gimnazjalnych: Wiktoria, Ola, Paulina, Julia, Nikola, Roksana, Żaklina, Monika, Bogusia, Marta i Julia uczestniczyły 19 września w dwugodzinnych warsztatach pn. „Wolontariat w pierwszych krokach” w Centrum Wolontariatu Polites przy ul. Dworcowej 19.

Prowadząca warsztaty p. Kasia Michałek udzieliła naszym gimnazjalistkom odpowiedzi na pytania: Co oznacza być wolontariuszem? Kto może nim zostać? Jakie ma prawa i obowiązki? Jakie są możliwości pracy wolontariackiej? Warsztat był też okazją do rozwiania wątpliwości, rozmowy o oczekiwaniach i poznania korzyści, jakie może odnieść wolontariusz. Dziewczęta wyszły z warsztatów z nową wiedzą, uskrzydlone do działań wolontariackich.

Takie same warsztaty odbyły się w SP51 dla chętnych do działań wolontariackich uczniów klas siódmych. 20 września wolontariusze zebrali się w sali nr 12, by uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez p. Kasię Michałek. Piętnaścioro wolontariuszy, podobnie jak ich starsze koleżanki z oddziałów gimnazjalnych, zostało solidnie przygotowanych do bezinteresownej pracy na rzecz innych.

Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów z klas IV-VII, którzy chcą działać w szkolnym wolontariacie do kontaktu ze mną. Do zobaczenia!

Janina Mirowska

pedagog klas VII i oddziałów gimnazjalnych (parter, pokój nr 9)

Możliwość komentowania jest wyłączona.