Rozmawiamy o Święcie Niepodległości

W związku ze zbliżającym się narodowym Świętem Niepodległości rozmawialiśmy w świetlicy o symbolach narodowych wspólnych dla wszystkich Polaków. Starałyśmy się przybliżyć dzieciom istotę nadchodzącego święta.

Dzieci zdefiniowały pojęcie „niepodległość”. Z wielkim przejęciem przyjęły informację, że Polski przez 123 lata nie było na mapie Europy. Przypomnieliśmy sobie w jakiej pozycji śpiewamy i słuchamy hymnu narodowego.

Po rozmowie na temat Święta Niepodległości i symboli narodowych dzieci wykonały prace plastyczne techniką wydzieranki i kolorowanki, które następnie ozdobiły okolicznościową gazetkę. Ponieważ wydzieranka jest techniką plastyczną wymagającą ogromnej cierpliwości, dzieci, które wykonały pracę tą techniką zostały nagrodzone słodkościami.

Danuta Lipniewska, Beata Strzelecka

Możliwość komentowania jest wyłączona.