Marsz Wszystkich Świętych

Dnia 31 października, w wigilię Wszystkich Świętych, w parafii św. Jana Bosko odbył się uroczysty marsz ku czci tych, którzy już osiągnęli zbawienie. Uczestnicy przebrani za postacie świętych zebrali się w kościele o godzinie 17.00, by następnie ruszyć procesyjnie ulicami miasta, odmawiając różaniec i śpiewając pieśni maryjne.

Na czele marszu szli księża oraz grupa młodzieży niosąca figurę Matki Bożej Fatimskiej. Modlitwa i śpiew przeplatane były „wywiadami dziennikarskimi” z wybranymi świętymi – św. Janem Bosko, św. Marią Dominiką Mazzarello, św. Hiacyntą i Franciszkiem oraz Matką Bożą.

Marsz był okazją przybliżenia dzieciom i dorosłym znaczenia przeżywanej uroczystości oraz tajemnicy świętych obcowania. Na zakończenie kapłani udzielili wszystkim błogosławieństwa, a dzieci i młodzież otrzymały słodkie niespodzianki.

Edyta Rupińska

Możliwość komentowania jest wyłączona.