Godzina z poezją Wisławy Szymborskiej

Dnia 16 listopada 2017 uczniowie klas szóstych  udali się w niezwykłą podróż śladami polskiej noblistki – człowieka wyjątkowego, ale skromnego, wielkiego, ale pokornego – Wisławy Szymborskiej .

Celem kolejnego spotkania z cyklu: „Poznajemy Naszych Noblistów” było przybliżenie biografii  i twórczości  poetki, upowszechnianie wizerunku autorytetu wśród dzieci i młodzieży oraz krzewienie wartości patriotycznych .

Uczestnicy nietypowej lekcji języka polskiego obejrzeli ciekawe prezentacje, uczestniczyli w teście wiedzy, opartym na wiadomościach zawartych w prezentacjach oraz poszukiwali środków poetyckich ukrytych w wierszach, wreszcie dokonywali przekładu intersemiotycznego wiersza „Labirynt”.

Dzięki współczesnej technologii mieli okazję wysłuchać wiersza pt :”Allegro non troppo”, cudownie wyśpiewanego przez Stanisława Soykę, a także wiersza „Labirynt” w wykonaniu samej Noblistki.

Wkrótce spotkanie z kolejnym noblistą – już dziś zapraszamy Was na spotkanie z Henrykiem Sienkiewiczem.

Agnieszka Ziółkowska

Możliwość komentowania jest wyłączona.