Akcja BohaterON!

W ramach akcji BohaterON! Podziękuj bohaterom Powstania Warszawskiego uczniowie starszych klas naszej szkoły wysyłali bezpłatne kartki, by powiedzieć „dziękuję” Powstańcom Warszawskim. Ten prosty gest łączy pokolenia i sprawia, że bohaterowie tamtych dni są silni siłą pamięci Polaków.

Projekt ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Jego zadaniem jest edukować społeczeństwo, ukazując nie tylko tło historyczne, ale także sukcesy, dramaty i emocje Powstańców.

„Kartka dla Powstańca” to kontynuacja inicjatywy zapoczątkowanej z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W 2014 w ponad 30 szpitalach w całej Polsce dzieci wykonały własnoręcznie biało-czerwone kartki. Prace małych pacjentów zostały przekazane bohaterom Powstania.

Mamy nadzieję, że kartki od naszych uczniów sprawią wielką radość Powstańcom.

Monika Lunitz