Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

“Z EKOLOGIĄ ZA PAN BRAT OD NAJMŁODSZYCH LAT”

“Z EKOLOGIĄ ZA PAN BRAT OD NAJMŁODSZYCH LAT”

Uczniowie klas I biorą udział w projekcie „Z ekologią za pan brat od najmłodszych lat, który realizuje Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Edukacyjno-Społecznych we współpracy ze szkołą, w ramach mikrodotacji Programu Społecznik na lata 2019-2021 (Program Marszałkowski) .

Działania realizowane w ramach projektu:

  • „Nasz szkolny ekologiczny ogródek” – zasadzenie, pielęgnacja oraz obserwacja roślin.
  • „Jem i rosnę zdrowo!” – warsztaty z dietetykiem/ specjalistą ds. żywienia na temat zdrowej żywności, przygotowywania zdrowych przekąsek dla dzieci, wykorzystania warzyw oraz owoców w codziennym jadłospisie.
  • Wystawa prac dotyczących segregowania odpadów poprzedzona ćwiczeniem grupowania śmieci i przyporządkowywania ich do określonych kolorów pojemników.