Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

X EDYCJA TURNIEJU KÓŁ EDUKACJI WODNEJ I ŻEGLARSKIEJ „WODNIACY”

X EDYCJA TURNIEJU KÓŁ EDUKACJI WODNEJ I ŻEGLARSKIEJ „WODNIACY”

Jakim kursem płynie jacht? Co ukrywa się w skrzynce mieczowej? Między innymi z  takimi pytaniami zmierzyli się uczestnicy  marynistycznego konkursu „Wodnicy 2018”, który już po raz dziesiąty został zorganizowany na naszym szkolnym basenie. 

Reprezentacje Szkolnych Kół Edukacji Wodnej musiały wykazać się wiadomościami z żeglarstwa, praktyczną umiejętnością wiązania  węzłów żeglarskich, okiełznać wielką orkę, pływać pontonem, szybko i sprawnie zakładać i zdejmować kamizelkę ratunkową, wydobywać skarby z dna basenu.

Było trochę poważnie, ale przede wszystkim wesoło. Zwycięzca opuścił teren SP 51 z nagrodą główną – pięknym  drewnianym  żaglowcem.  Walka była wyrównana, różnice między poszczególnymi zespołami niewielkie. Komisja konkursowa szybko i bezbłędnie zliczyła punkty.

Ostatecznie I miejsce zajęła SP Nr 14, II miejsce ex eaquo  drugi zespól naszej  szkolnej reprezentacji 
i SP 11 (zespół II),  IV miejsce SP  45, V –SP  51 (zespół I), VI – SP 23 i VII SP 11

Małgorzata Wicher- Ostrowska