Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

Wyginam śmiało ciało

„Wyginam śmiało ciało .”

frag. piosenki z filmu pt:”Madagaskar”

 

                Słowa te pochodzące  z przezabawnego filmu o zwierzętach stały się myślą  przewodnią spotkania  Homo Sapiens  czyli uczniów klas gimnazjalnych w szkolnej  hali sportowej. 17 maja 2019 wyginaliśmy nie tylko swoje ciała rozgrywając integracyjny mecz piłki siatkowej , biorąc udział w  różnorodnych konkurencjach pod czujnym okiem  Pani Wicedyrektor Renaty  Sławeckiej-Taczały oraz nauczycieli, ale również gimnastykowaliśmy nasze umysły rozwiązując  quiz wiedzy  o zdrowym trybie życia. Klasa  3a  dodatkowo  wykonywała awista  plakat  promujący  zdrowie. Patrząc  po  zadowolonych  minach uczniów  i nauczycieli impreza  udała się naprawdę  wspaniale. Mamy  nadzieję, że  po tej dawce sportowego szaleństwa oraz sporej  ilości „zdrowej” wiedzy Nasi Uczniowie będą  aktywnie spędzać  swój  wolny  czas i  zajadać się  owocami i warzywami …

Agnieszka Ziółkowska