Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

Wycieczka klasy 5b

„Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czy­tają tyl­ko jedną stronę.”

św. Augustyn

W dniach 6-8 maja 2019 klasa 5b czytała więcej niż jedną stronę książki, ponieważ wybrała się na wycieczkę  do Czaplinka. Trzydniowy pobyt obfitował  w  wiele atrakcji. Uczestniczyliśmy w  biegu  zadaniowym na czas. Strzelaliśmy z łuku i  wiatrówki. Graliśmy w palanta. Doskonaliliśmy cyrkowe  umiejętności chodząc  po linie oraz na szczudłach. Zwiedziliśmy  Sławogród  będący rekonstrukcją  średniowiecznej warowni. Pływaliśmy katamaranem po Jeziorze Drawskim. Integrowaliśmy się przy  ognisku wspólnie śpiewając znane nam  piosenki. Przy  ulubionych  hitach  bawiliśmy się  na dyskotece. Nie obyło się  bez  baloniady  czyli  mokrej bitwy  na  balony  i ręczniki. Miła  atmosfera  oraz słońce, świeże  powietrze, cudowne  jezioro sprawiły, że  nie tylko przywieźliśmy  wyjątkowe wspomnienia, ale  już zaplanowaliśmy kolejną  wyprawę. Czy  będzie tak pouczająca i fantastyczna ? Śledźcie  relacje  z naszych podróży.

Agnieszka Ziółkowska