Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

WSPÓLNE ŚPIEWANIE HYMNU

WSPÓLNE ŚPIEWANIE HYMNU

Jak wpoić dzieciom patriotyzm? Nie inaczej jak przez dawanie dobrego przykładu. Poprzez włączanie dzieci do działań o charakterze patriotycznym. Taka okazja nadarza się w związku z obchodami świąt państwowych .
 W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej zorganizowały akcję ,,Wspólne śpiewanie hymnu”. Przed tym, jak dzieci zgromadziły się na szkolnym korytarzu, w klasach oglądały filmiki, śpiewały piosenki patriotyczne, słuchały opowiadanych przez wychowawców fragmentów historii naszego kraju. W klasach pojawiły się gazetki tematyczne.
Do grona dzieci dołączyła Dyrekcja szkoły jak też wychowawcy klas. Miło, że przybyli też przedstawiciele rodziców a nawet starszego pokolenia -babcie. Wszyscy zgromadzili się na korytarzu szkolnym. Po wysłuchaniu krótkiego przemówienia koordynatorów akcji rozległ się śpiew. Odświętny strój ozdobiony kotylionami jak też biało-czerwone liście wyrzucone do góry dodały odświętnego uroku. 
Dziękujemy za udział w tym spotkaniu i zapraszamy za rok.

Barbara Kociuba
Urszula Chomicz