Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

Wolontariusze pomagają fundacji

Wolontariusze drugi raz w tym roku szkolnym pomagają

Fundacji „Dziewczynka z Zapałkami”

W piątkowe popołudnie i sobotnie przedpołudnie, 1 i 2 marca, wolontariusze
ze Szkolnego Koła Wolontariatu uczestniczyli w charytatywnej zbiórce pieniędzy
na rzecz podopiecznych Fundacji „Dziewczynka z Zapałkami”. Naszym opiekunem z ramienia Fundacji był pan Piotr, który przyjechał do nas aż z Łodzi, gdzie mieści się główna siedziba „Dziewczynki z Zapałkami”. Uczniowie klas 6, 7, 8 i gimnazjalnych, w markecie Bi1 przy ul. Ku Słońcu, pakowali klientom zakupy.
W zamian za to do wystawionych puszek wędrowały drobne monety,  papierowe banknoty oraz obca waluta. Cel był bardzo szczytny- sfinansowanie wakacyjnego wypoczynku dla dzieci z rodzin o niskim statusie materialnym.
Po akcji wolontariusze dzielili się swoimi wrażeniami ze zbiórki, chwaląc
szczodrość klientów marketu.

J.Mirowska