Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

WOLONTARIUSZE I WINTER POLISH OPEN 2019

WOLONTARIUSZE I WINTER POLISH OPEN 2019

Wolontariusze pomagają przy organizacji Winter Polish Open 2019
Przez cały weekend (22-24 listopada) odbywały się w Szczecinie Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych. W zmaganiach na Floating Arenie brali udział zawodnicy z 12 krajów: Azerbejdżanu, Szwecji, Islandii, Czech, Węgier, Holandii, Iraku, Hiszpanii, Kazachstanu, Danii, Iranu, Indii i Polski.
W sobotę, 23 listopada nasi wspaniali wolontariusze z klas szóstych, siódmych i ósmych, po wstępnym przeszkoleniu przez przedstawiciela jednego ze współorganizatorów (Klub Sportowy Inwalidów START Szczecin), włączyli się w pomoc przy organizacji zawodów. Podzieleni na grupy, przenosili kosze z ubraniami zawodników, przeprowadzali wózki inwalidzkie na drugą stronę basenu, przenosili protezy lub kule startujących w wyznaczone miejsca. Uczniowie mogli przy okazji obserwować wielu niesamowitych uczestników zawodów, którzy rywalizowali nie tylko między sobą, ale także z ogromnym hartem ducha pokonywali swoją niepełnosprawność. Niektórzy z naszych wolontariuszy to uczniowie klas pływackich. Wiedzą oni doskonale ile wysiłku, pracy, treningów potrzeba, aby uczestniczyć w zawodach na takim poziomie.
Wolontariusze pracowali wytrwale przez ponad 4 godziny. Byli zmęczeni, ale i zadowoleni z dobrze wypełnionego zadania. Maja z 6h tak podsumowała swoją pracę: „Czuję niesamowitą satysfakcję i radość, że mogłam pomóc”. Na koniec zawodów wolontariusze otrzymali miłe podziękowania od organizatorów.

J.Mirowska, M.Sienkiewicz