WOLONTARIAT

W dniach 6 i 7 grudnia 2019 roku (piątek, sobota), wolontariusze z naszej szkoły wraz z opiekunami we współpracy z Caritas Katedry Szczecińskiej zbierali w hipermarkecie bi1 przy ul. Ku Słońcu artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują posiłki. Siedemnasta już zbiórka żywności organizowana była przez Caritas Polska w sieciach handlowych całej Polski i przebiegała pod hasłem „Tak, Pomagam”
Boże Narodzenie to szczególny, bardzo ważny czas, kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wigilijnym posiłkiem. Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.
Magda, Lena, Weronika, Zuzia, Emil, Dawid i Paweł spisali się znakomicie, kosze na dary zapełniały się w imponującym tempie. Duże podziękowania należą się Pawłowi z klasy 8c, który wykorzystując swoją znajomość języka niemieckiego (nabytą w czasie lekcji tego przedmiotu) potrafił zachęcić do udziału w zbiórce klientów pochodzenia niemieckiego, tłumacząc cele tej szczytnej akcji.
Wokół nas jest wiele osób, które potrzebują wsparcia – odkryjmy w sobie radość dzielenia się… Bo to naprawdę ogromna wartość!

Janina Mirowska, Wojtek Wlazło