Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

AKTUALNOŚCI

AKCJA “SZKOŁA DO HYMNU”

W związku ze szczególną datą, jaką dla nas Polaków i Polek jest 11. listopada, czyli Święto Niepodległości wszystkie grupy Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 51 przy Mikołajczyka 20 włączyły się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu” i  w dniu 8 listopada o symbolicznej godz. 11.11. zaśpiewały czterozwrotkowy „Mazurek Dąbrowskiego”. W akcji tej wzięły udział dzieci wraz z nauczycielami i pracownikami placówki przyozdabiając swoje stroje emblematami w narodowych biało-czerwonych barwach. Wierzymy, że poprzez takie działania dzieci są wychowywane  w duchu patriotyzmu i uczą się właściwych postaw obywatelskich, o czym mogą świadczyć zdjęcia i filmik z galerii poniżej. Wszystkim rodzicom za pomoc przy przygotowaniu eleganckich strojów bardzo dziękujemy.

Monika Kasińska

            

 

  •     video-1573225027

 

                  

 

                   

 

                    

 

 

                              

 

 

                              

 

 

 

AKCJA CHARYTATYWNA  “MIŚ   RATOWNIK”

 

AKCJA CHARYTATYWNA “MIKOŁAJKI DLA DZIECI Z DOMU DZIECKA”

 

 

PROJEKT  “BLIŻEJ PIESKA”

Grupa „Zajączki” z Oddziałów Przedszkolnych SP 51 w Szczecinie wzięła udział w projekcie Bliżej Przedszkola pt. „Bliżej Pieska”. Dzieci brały udział w zajęciach, na których poprzez różne gry i zabawy poszerzyły swoją wiedzę o pupilach domowych. Dowiedziały się, jakie przybory są potrzebne do opieki nad zwierzęciem oraz w jaki sposób się nim zajmować.

Link do udostępnionej relacji na stronie Bliżej Przedszkola:

https://blizejprzedszkola.pl/wpis-15866,oddzialy-przedszkolne-sp51-w-szczecinie-grupa-quotzajaczkiquot#

Martyna Dogoda

                                                                                                                          Izabela Kaczmarczyk

 

 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PT. “PANI JESIEŃ”

W październiku 2019 r. odbyło się rozstrzygniecie konkursu pt.  “Pani Jesień – czyli jesień oczami przedszkolaków” zorganizowanego dla 4-latków. Gratulujemy.

 

1 miejsce – Filip G.

2 miejsce – Natalia J.

   3 miejsce – Kornelia O.

3 miejsce – Ignacy O.

Sylwia Kokocińska

Karolina Gellera

 

                                                                

 

                                                           

 

                                                 

 

                                          

 

                                             

 

                                    

 

 

KASZTANOWA  AKCJA

Oddziały Przedszkolne Szkoły Podstawowej nr 51 przy ulicy Mikołajczyka 20 w Szczecinie brały udział w akcji zbiórki kasztanów pt. “Kasztanowa akcja”, która miała na celu sfinansowanie zakupu Walker’a GRILLO dla Olgi. Zebraliśmy 312kg kasztanów w przedszkolu. Dziękujemy wszystkim za włączenie się w tak ważną i szlachetną akcję.

Małgorzata Kos

 

III  MIEJSCE

W  OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE  PT. “RADIOWÓZ”

W dniu 11.10.2019 r. odbyło się  rozstrzygnięcie  ogólnopolskiego konkursu pt. “Radiowóz”. Praca wykonana przez Zuzię M. z  grupy 3-latków “Zajączki” zajęła III miejsce w kategorii 3 -4 latki . Gratulujemy!

 

Izabela Kaczmarczyk

Martyna Dogoda

 

                            

 

                     

 

 

WIZYTA  STRAŻAKA

W dniu 08.10.2019 r. w Oddziale Przedszkolnym Szkoły Podstawowej nr 51 w Szczecinie w ramach uczestnictwa w Ogólnopolskim Projekcie “W kręgu zawodów” odbyło się  spotkanie ze strażakiem. Zostały przeprowadzone prelekcje dla wszystkich 10 grup przedszkolnych na temat bezpieczeństwa i pracy strażaka.

Greta Garbacz

Kamila Kamińska

 

                                   

 

                                   

 

                                   

 

                                   

 

                                   

 

WIZYTA  POLICJANTA

W dniu 27.09.2019 r. w Oddziale Przedszkolnym Szkoły Podstawowej nr 51 w Szczecinie w ramach uczestnictwa w Ogólnopolskim Projekcie “W kręgu zawodów” odbyło się  spotkanie z funkcjonariuszem policji. Zostały przeprowadzone prelekcje dla wszystkich 10 grup przedszkolnych na temat bezpieczeństwa i pracy policjanta.

Izabela Kaczmarczyk

Martyna Dogoda

 

                               

 

                        

 

                     

 

                      

 

 

ROZSTRZYGNIĘCIE   KONKURSU PT. ” MOJE WAKACJE”

W dniu 23.09.2019 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu dla grup 5-6 latki na najciekawsze zdjęcie pt. “Moje wakacje”.  Zwycięzcom serdecznie gratuluję!

Joanna Gapys

 

 

WITAMY  W  PRZEDSZKOLU

Od września 2019 r. Oddziały Przedszkolne Szkoły Podstawowej nr 51 w Szczecinie mieszczą się na ul. Mikołajczyka.

Obecnie utworzonych zostało 10 grup przedszkolnych dla łącznej liczby 250 dzieci.

Grupy są zróżnicowane ze względu na wiek dzieci.

Powstały grupy:

  • 3-latki („Zajączki”, „Żabki”, „Jeżyki”);
  • 4-latki („Motylki”, „Pszczółki”, „Sówki”);
  • 5-latki („Liski”, „Biedronki”)
  • grupa 0 (0 „A”, 0 „B”).

Grupy prowadzi wykwalifikowana kadra pedagogiczna na czele z Panią Wicedyrektor Renatą Sławecką –Taczałą.

U nas bardzo dużo się dzieje a jak jesteście ciekawi to zapraszamy do odwiedzania naszej strony, gdzie postaramy się wszystko Wam pokazać.

A to my wesołe przedszkolaki.

Izabela Kaczmarczyk