Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

Wigilia w klasie 3″c”

WIGILIA W KLASIE 3 C
Rodzice uczniów klasy 3 c wraz z wychowawczynią zaplanowali zorganizowanie Wigilii klasowej. W przeddzień zimowej przerwy świątecznej dzieci, odświętnie ubrane, przyniosły ze sobą kupione z rodzicami różnorodne łakocie.Ustawiły je na odświętnie ubranych ławkach ustawionych w duży stół. Zgodnie z tradycją był opłatek, sianko, 12 potraw i dodatkowe
nakrycie. Konsumowanie potraw było przeplatane śpiewaniem kolęd i pastorałek oraz różnymi konkursami. Grupy gromadziły skojarzenia ze świętami Bożego Narodzenia. Było ich wiele, ale wyznaczony czas uniemożliwił zapisanie wszystkich. Ciekawym okazał się konkurs na łańcuch wykonany z kartki papieru bez możliwości skorzystania z nożyczek, kleju. Po poznaniu zasad konkursu zapanowała cisza, którą przerwały różne głosy. Jeden: ,,To nie jest do zrobienia!”, drugi: ,,Już wiem!”. I kartki poszły w ruch. Miło było patrzeć, jak uczniowie realizowali to zadanie. Każda grupa wybrała inną metodę i odniosła sukces mimo, że jeden z łańcuchów był dłuższy. Liczyła się współpraca, zgodna praca, jedność w działaniu.
Tego dnia uczniowie uczestniczyli w tradycyjnym ,, Zapaleniu choinki”. Zaprezentowali pastorałkę pt. ,,Hola, hola”. Z uwagą słuchali kolęd w wykonaniu rówieśników. Swoją postawą sprawili dużą radość swojej wychowawczyni, a tym samym i rodzicom.
                                                                                                                                                                                                                                    B. Kociuba