Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

Warsztaty w Centrum Szmaragdowe-Zdroje

Warsztaty w Centrum Szmaragdowe-Zdroje

W dniu 8.10.20 grupa “sówki” udała się na wycieczkę do “Szczecińskiego Centrum Edukacji Ekologicznej ” Szmaragdowe Zdroje”. Warsztaty, w których braliśmy udział miały bardzo interesujący tytuł ” Oszukać żeby żyć “. Podczas tych warsztatów dowiedzieliśmy się czym jest MIMIKRA oraz MIMETYZM i że oba zjawiska są wykorzystywane również w świecie ludzkim. Z przewodnikiem odbyliśmy spacer koło jeziora Szmaragdowe oraz z punktu widokowego podziwialiśmy Szczecin. Całość wycieczki zakończyliśmy liczeniem schodów, z których musieliśmy zejść, jeden z naszych przedszkolaków naliczył ich 202, pomylił się tylko o 20 (222 schody) brawo dla niego. Poznaliśmy również legendę o powstaniu jeziora Szmaragdowe. 

Karolina Gellera

Sylwia Kokocińska