Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

Warsztaty nad Jeziorem Szmaragdowym

Warsztaty nad Jeziorem Szmaragdowym

W ten deszczowy środowy poranek, 14 października wybraliśmy się do Szczecińskiego Centrum Edukacji Ekologicznej „Szmaragdowe”. Podróż nie była długa i wydawała się dość ekscytująca, bo do końca nie wiedzieliśmy co nas czeka. Na miejscu przywitał nas deszcz, tak więc nie było mowy o dłuższych spacerach. Szybko zajęliśmy miejsca i słuchaliśmy uważnie. Pan opowiadał nam o małych kłamstewkach zwierząt i o tym, co robią aby przeżyć, zdobyć pożywienie, jak się maskują. Później przyszedł czas na sprawdzenie naszej spostrzegawczości – naszym zadaniem było odszukanie na zdjęciach ukrytych zwierząt. Nie zawsze było łatwo. Następnie każdy z nas otrzymał dziwną kolorowankę, bowiem ukryły się na niej różne małe zwierzęta, musieliśmy je odnaleźć i pokolorować. To był prawdziwy test na spostrzegawczość!

Ewelina Szakiel

Greta Wróbel