Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

Warsztaty na Szmaragdowym

Warsztaty na Szmaragdowym
Dnia 15.10.2020 r., w ramach projektu „Przystanek Przedszkolak”, dzieci z grupy 0 „C” wybrały się na wycieczkę w okolice Jeziora Szmaragdowego na warsztaty o tematyce przyrodniczej pt. „Zjedz, zanim zjedzą Cię inni”. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat otaczającej nas przyrody oraz mechanizmów żywieniowych w niej występujących. Samodzielnie stworzyły łańcuch pokarmowy i przekonały się, że gdyby zabrakło w nim chociaż jednego ogniwa, życie na naszej planecie byłoby poważnie zagrożone. Podczas warsztatów każde dziecko wykonało swojego pająka, którego mogło zabrać ze sobą do domu. Na koniec zerówkowicze odwiedzili wspólnie z przewodnikiem punkt widokowy, z którego rozciąga się piękny, przyrodniczy widok na Szczecin.
 
Jola Lech