Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

Warsztaty ekologiczne ,,Raj na Ziemi”

Warsztaty ekologiczne ,,Raj na Ziemi”
Dnia 24 września dzieci z grupy 0 „C” wybrały się na wycieczkę do Domu Kultury „13 Muz” na warsztaty o tematyce ekologicznej „Raj na ziemi”. Podczas spotkania z charyzmatyczną prowadzącą dzieci na własnej skórze przekonały się, co się stanie, jeśli już dziś nie zadbamy o naszą planetę. Doszły też do wniosku, że w czystym i pełnym zieleni świecie żyje się lepiej i przyjemniej. Każdy przedszkolak stworzył też własnego „potwora”, który potrafi walczyć ze wszelkimi zanieczyszczeniami zagrażającymi Ziemi. Powstały „śmieciozaury”, „smogozaury”, „resztkozjadacze” oraz inne pochłaniacze odpadów, dzięki czemu żadna degradacja środowiska nam nie straszna!
 
Jolanta Lech