Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

V miejsce w Polsce

5 miejsce w Polsce!

W długi weekend majowy nasza szkoła po wygraniu eliminacji w Szczecinku w turnieju Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku wygrała przepustkę na finały do stolicy. Na majówkę do Warszawy przyjechało 16 najlepszych drużyn z naszego kraju w kategorii dwunastu lat dla chłopców. Zespoły zostały wyłonione w eliminacjach wojewódzkich. My reprezentowaliśmy województwo Zachodniopomorskie. Trafiliśmy do grupy z mistrzem województwa Mazowieckiego, Opolskiego i Podkarpackiego . W pierwszym grupowym meczu, po zaciętym i wyrównanym pojedynku wygraliśmy 3:2. Następny mecz rozegraliśmy z zespołem z Opola wygrywając 4:1. Na koniec dnia rozegraliśmy ostatni mecz w grupie z klasą sportową pod patronatem Legii Warszawa, ulegając ostatecznie 3:5. Z grupy wyszliśmy z 2 miejsca, awansując do najlepszej ósemki w Polsce. Los skrzyżował nas z pierwszą drużyną z grupy II – województwo Dolnośląskie. Zawodnicy reprezentujący na co dzień  szkołę z Wrocławia, są zawodnikami Śląska Wrocław. Pojedynek był bardzo wyrównany i toczył się w środkowej strefie boiska. W końcówce spotkania, niestety po naszym rzucie rożnym zostaliśmy skontrowani i straciliśmy bramkę decydującą o awansie i występie na Stadionie Narodowym. Po tym meczu rozegraliśmy jeszcze dwa mecze. Graliśmy o miejsce 5 w całym turnieju. Najpierw wygraliśmy 4:0 ze szkołą z Białegostoku, a później w tym samym stosunku bramkowym  wygraliśmy z zespołem z Łodzi. Turniej zakończyliśmy jako piata drużyna w Polsce. Chłopcy w nagrodę mogli jeszcze zobaczyć finał Pucharu Polski – mecz pomiędzy Lechią Gdańsk a Jagiellonią Białystok na pełnym Stadionie Narodowym. Moc wrażeń i sukces sportowy naszych zawodników, jest kolejnym krokiem dla ich rozwoju. Gratulacje dla całej reprezentacji z naszej szkoły !

Nasz szkoła wystąpiła w składzie: M.Bartkowiak, K.Ciechomski, T.Podobas, M.Jóźwiak,F.Jończyk,M.Jabłoński,K.Krawczyk, K..Szatan,B.Kuśmierczyk,A.Dziuniak.

Trenerem zespołu był Tomasz Bielecki