Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

Uczymy dzieci programować

Uczymy dzieci programować

We wrześniu nasza grupa przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego projektu pod nazwą ,,Uczymy dzieci programować”.  To inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich, to tylko niektóre umiejętności, które kształcimy podczas pracy nad programem. Dotychczas pracowaliśmy nad zagadnieniami: ,,Droga do przedszkola”- analizowaliśmy różne zachowania na drodze, tworzyliśmy przy pomocy symboli graficznych kod, który przeprowadzi nas po polach z grafikami przedstawiającymi bezpieczne zachowania oraz tworzyliśmy plakat ,,bądź bezpieczny na drodze”. W tematach związanych z obecną porą roku, między innymi segregowaliśmy grafiki kojarzące się z jesienią, grupowaliśmy obrazki przyporządkowując je odpowiednio do pozostałych pór roku, układaliśmy jesienne sudoku, odtwarzaliśmy wyznaczony przez autora wzór, a także tworzyliśmy własne kompozycje z wykorzystaniem jesiennych krążków. Przed nami kolejne ,,zakodowane wyzwania”. Życzcie nam powodzenia :)

 

Żaneta Karolczyk

Monika Tarnowska