Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

Tydzień Legend Polskich

Tydzień Legend Polskich

W ramach projektu „Piękna Nasza Polska Cała” zorganizowaliśmy w naszej grupie Tydzień Legend Polskich. Dzieci dowiedziały się, gdzie na mapie Polski leżą takie miasta, jak Gniezno, Kraków, Warszawa, Toruń i Poznań. Poznały też legendy związane z tymi miastami. Potrafią opowiedzieć: dlaczego godłem Polski jest orzeł biały, kto pokonał Smoka Wawelskiego, dlaczego Wars pokochał Sawę. Wiedzą też, skąd pochodzą najpyszniejsze pierniki i dlaczego codziennie w południe koziołki trykają się rogami. Podczas legendarnej podróży po całej Polsce dzieci poznały takie wspaniałe osobistości, jak: Fryderyk Chopin i Mikołaj Kopernik. Dla naszych podopiecznych to była niezapomniana wyprawa!

Jola Lech