Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

Teatralny tydzień w grupie “Motylki”

O pięknym świecie teatru mówiły w minionym tygodniu dzieci z grupy
„Motylki”. Tydzień teatralny w naszej grupie upłynął dość intensywnie. Dzieci
dowiedziały się nie tylko co to jest teatr i jakie są jego rodzaje, ale również
wcieliły się w rolę widzów i obejrzały spektakl kukiełkowy. By rozwijać dziecięcą
wyobraźnię i kreatywność, został stworzony w sali kącik teatralny. W ramach kształtowania preorientacji zawodowej, dzieci dowiedziały się kto, oprócz aktorów, pracuje w tym pięknym miejscu, kim jest reżyser, scenograf, kostiumolog a także dyrygent. Jak wygląda scena, widownia, czym jest kurtyna, dlaczego w teatrze obowiązują pewne zasady. Zapoznały się z pojęciami: aktor, widz, scena, pacynka, rola. Dzieci wykonały samodzielnie śliczne maski, bawiąc się przy tym wyśmienicie. Były zachęcane do aktywności teatralnej, posługiwały się rekwizytami np. maskami, przebraniami itp. Na koniec same wcieliły się w rolę aktorów, a podsumowaniem całego bloku tematycznego było wykonanie kukiełki według pomysłu dzieci. Zobaczcie sami…..

Anna Dalmata-Deubel