Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

Sztafetowe biegi przełajowe

Tradycyjnie w pierwszych miesiącach każdego roku szkolnego, odbyły się „Sztafetowe Biegi Przełajowe”, w których jak co roku startowała nasza szkoła. Tym razem nie terenie szczecińskiego Lasku Arkońskiego, ale na polanie „Miodowej” w okolicach jeziora Głębokiego rywalizowały 10-osobowe szkolne zespoły w kategorii chłopców i dziewcząt na dystansie 10 x 1150 m.

Wśród wszystkich szkół podstawowych naszego miasta, w kategorii dziewcząt startowało 10 zespołów a w kategorii chłopców 12. Warto podkreślić, że ze względu na prestiż zawodów nauczyciele-trenerzy Agnieszka Masztler-Chuta i Marcin Tylutki postanowili wystawić po dwie drużyny chłopców i dziewcząt. Reprezentacje uczniów i uczennic SP 51 zwyciężyły, uzyskując tytuł mistrzów Szczecina i zdobyli złote medale. Dzięki wygranej uzyskaliśmy awans do finałów wojewódzkich, które odbędą się pod koniec października w Tychowie. Miłą niespodziankę zrobili zawodnicy II zespołu chłopców, którzy w końcowej rywalizacji stanęli również na podium odbierając puchar za vice mistrzostwo i srebne medale.

To kolejny już raz kiedy zdobywamy tytuł mistrza Szczecina, a zarazem będziemy walczyć w finale wojewódzkim, w których startuje 21 najlepszych szkół z całego województwa.

Marcin Tylutki

Zdjęcia z imprezy można obejrzeć na stronach:

Galeria foto dziewczęta:  

Galeria foto chłopcy: