Szczecińskie dyktando

Dyktando Szczecińskie jest konkursem na stałe wpisanym w kalendarz SP 51. To wydarzenie, które jest dla nas bardzo ważne. W tym roku odbywał się osiemnasty raz. Objęty jest patronatem Kuratorium Oświaty. Najlepsi uczniowie- aż 54 osoby- dwudziestu szczecińskich szkół spotkali się 30 listopada. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej uczestnicy pisali dyktando. Tradycją jest, że bohaterami tekstu przygotowanego przez panią Bożenę Mielcarek są Helenka i Jacek. Młodzi ludzie są mieszkańcami Szczecina i ich przygody zawsze związane są z naszym miastem. W tym roku brali udział w uroczystych obchodach 35–lecia istnienia SP 51 w Szczecinie. W drugiej części dzieci rozwiązywały test ortograficzny sprawdzający wiedzę z zakresu znajomości i umiejętności wykorzystania zasad ortograficznych.
Jury w składzie:
Beata Fabisiak – SP Tow. Salezjańskiego
Małgorzata Roszak – SP 48
Arkadiusz Hrycyk – SP 51
wyłoniło zwycięzców.

Tytuł Mistrza Ortografii- po raz trzeci- otrzymał Jakub Janicki z SP 10,
drugie miejsce Maciej Tułecki z SP 53,

na trzecim miejscu była Aleksandra Socha z SP 28.

Przyznano także wyróżnienia:

– Aleksander Kasprzyk – SP 10,
-Aleksandra Konarska – SP 53,
– Marcel Banaszak – SP 35,
– Urszula Smolińska – SP 51,
– Karolina Stanioch – SP 28,
– Aleksandra Siwińska – SP 16,
– Aleksandra Wanat – SP 48.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów i pomoc w sprawdzeniu ich prac.

Joanna Trafna