Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

Święta- Wigilia- Karp

 13 grudnia ubiegłego roku odbyły się zajęcia rozszerzające z biologii, tym razem temat był iście  przedświąteczny: „ Sekcja karpia- budowa ryby”.

Chętni uczniowie z klas siódmych i ósmych na wstępie zapoznali się z przystosowaniem ryby do życia w wodzie, następnie uczestniczyli w sekcji pod kierunkiem nauczycielki biologii p. I. Sitki, podczas której zapoznali się z budową anatomiczną i morfologiczną Karpia królewskiego.

Uczniowie sprawdzili m.in.gdzie jest mózg- nie łatwe zadanie, bo mózg ryby jest mały, serce- ciekawostka- serce karpia bije jeszcze kilka godzin po egzekucji!, pęcherz pławny- można go zasuszyć na kaloryferze i później przebić z hukiem :), oraz inne narządy wewnętrzne wg poniższego rysunku.