Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

SUKCES, KTÓRY OTWIERA DRZWI

SUKCES, KTÓRY OTWIERA DRZWI

 “One language sets you in a corridor for life. Two languages open every door along the way.”

 Frank Smith

(tłum. „Znajomość jednego języka stawia cię w korytarzu życia.

Dwa języki otwierają wszystkie drzwi na twojej drodze.”)

 

Właśnie otworzyły się wszystkie drzwi na drodze Jana Ratajczaka, ucznia klasy 8c, który w prestiżowym Konkursie Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego zajął I miejsca otrzymując tytuł laureata. Wspaniały wynik jest nie tylko potwierdzeniem doskonałej znajomości gramatyki oraz słownictwa, ale i przepustką do wymarzonej szkoły, ponieważ laureaci i finaliści olimpiad i konkursów przedmiotowych o zasięgu ogólnopolskim lub wojewódzkim są przyjmowani w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej. Zanim te drzwi przyszłości stanęły otworem Janek przebył bardzo długą drogę. Języka angielskiego zaczął się uczyć już w przedszkolu, by w klasach 1-3 odnieść pierwszy sukces nagrodzony bezpłatnymi lekcjami w jednej ze szkół językowych. Od czterech lat każdego dnia doskonali sprawność posługiwania się angielskim w mowie i piśmie. W  wolnym czasie korzysta z platformy Discord, na której rozmawia i pisze w języku angielskim z ludźmi m.in. z USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec. W szkole natomiast doskonali język pod czujnym okiem Pani Martyny Klimczak –Piotrowskiej. Zapytany o to co daje mu nauka języka obcego odpowiada, że oprócz swobody w  posługiwaniu się nim  zyskał też wielu znajomych z różnych stron świata. Doskonalenie języka angielskiego sprawia mu tak wielką przyjemność, że chętnie ogląda filmy i programy w tym języku. Fascynujące jest to, że Janek nie zamyka się na inne pasje. Gra na keyboardzie, na którym sam nauczył się grać. Uwielbia czytać  książki. Ostatnio  przeczytał  „Historię bez cenzury 4. Średniowiecze bez trzymanki”, autorstwa Wojciecha Drewniaka.  Zapytany  o plany  edukacyjne, odpowiada, że zamierza kontynuować naukę w Technikum Elektryczno-Elektronicznym przy ul. Racibora, na kierunku technik mechatronik. Gratulujemy Jankowi dotychczasowych sukcesów i życzymy  realizacji marzeń.

 

Agnieszka Ziółkowska

Koordynator  Zespołu do Spraw  Ucznia Zdolnego