Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

AKCJA – “PODARUJ OLDZE KASZTANY”

Szkolne Koło Wolontariatu

zaprasza do udziału w akcji zbierania kasztanów z przeznaczeniem na zakup pionizatora dynamicznego dla niepełnosprawnej Olgi.
W ubiegłym roku, dzięki zaangażowaniu całej Szkolnej Społeczności zebraliśmy ponad 1,5 tony kasztanów (najwięcej wśród szczecińskich szkół!), realnie przyczyniając się do zakupu wózka z napędem elektrycznym dla Olgi.
Raz jeszcze SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

04.10.2019r. – mieliśmy w naszej szkole drugi już odbiór kasztanów. Miło mi poinformować, że tym razem udało nam się zebrać 654 kg kasztanów. Łącznie więc z kasztanami, które były odebrane 01.10.2019r. (a było to 1230 kg) zebraliśmy już 1884 kg brązowych kuleczek. Pobiliśmy więc swój wynik z ubiegłego roku szkolnego: zebraliśmy wówczas 1504 kg kasztanów. Nieśmiało marzymy, a jak wiadomo marzenia czasami się spełniają:), abyśmy wspólnie mogli uzbierać w tym roku 2 tony kasztanów. Brakuje już niewiele:) Do akcji przyłączyli się nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale także rodzice i nawet dziadkowie naszych uczniów. Wszystkim -serdecznie dziękuję! Uzbierane kasztany jadą do suszarni, aż pod Szczecinek. Tam po odpowiednim obrobieniu, trafiają dalej jako półprodukt do produkcji leków, maści itp. Za kilogram kasztanów Rodzice niepełnosprawnej Olgi, na rzecz której je zbieramy, otrzymują 1 zł. Łatwo więc obliczyć, ile mogliśmy już pomóc dziewczynce. Pieniądze zostaną przeznaczone na sprzęt rehabilitacyjny. Tym razem będzie to Pionizator Dynamiczny Grillo Walker. Koszt zakupu Walker’a Grillo wynosi prawie 13.000,00 PLN. Dofinansowanie z NFZ wynosi jedynie 2.000,00 PLN. Resztę środków rodzice Olgi muszą zdobyć we własnym zakresie. 

Kasztany zbieramy do piątku, 11 października, do godziny 9.30
Kasztany muszą być bez zielonych łupinek (raczej takie są), najlepiej gdyby były w kartonowych pudełkach, poszwach lub workach po ziemniakach/cebuli.  Mogą być też worki na śmieci lub innych mocnych.
Proszę, aby były podpisane imieniem, nazwiskiem i klasą ucznia.
Kasztany przynosimy do gabinetu pedagoga klas 5-8 (pokój nr 9, parter).
Jeśli chcecie pomóc Oldze, prosimy przyłączcie się do akcji! W załączniku plakat reklamujący akcję.

 

Janina Mirowska, opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

podaruj Oldze kasztany-09.2019