Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

Spotkanie z Prezydentem miasta Szczecin

 19 stycznia 2019r. odbyła się w naszej szkole wyjątkowa lekcja poprowadzona przez Prezydenta Miasta Szczecin – pana Piotra Krzystka. Pan Prezydent Krzystek opowiedział uczniom o strukturze samorządu, miejskim budżecie, nowych inwestycjach. Duże zainteresowanie uczniów wywołały tematy związane z budową aquaparku, stadionu miejskiego, zagospodarowaniem Łasztowni i koleją metropolitalną. Pan Prezydent przekonywał uczniów, że wszyscy tworzymy lokalną wspólnotę i możemy o swoje sprawy zadbać. Wykształcenie młodzieży w takiej świadomości jest bardzo ważne. To oni za kilka lat będą wyborcami, będą angażować się w różnego rodzaju inicjatywy społeczne.

https://plus.gs24.pl/prezydent-piotr-krzystek-poprowadzil-lekcje-w-szkole-podstawowej-nr-51-w-szczecinie-mlodzi-chca-uczestniczyc-w-zyciu-miasta/ar/13819549

Małgorzata Jakubowska