Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

SPOTKANIE Z OTYLIĄ JĘDRZEJCZAK

W dniach 7,8 grudnia 2019 na pływalni Floating Arena odbyła się kolejna edycja zawodów pływackich dzieci i młodzieży pod nazwą „Otylia Swim Cup Winter Edition”. W zawodach startowało ponad 800 zawodników ze 159 klubów polskich i zagranicznych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas pływackich pod opieką trenerów: Danuty Koczorowskiej, Jakuba Chuty, Krzysztofa Gawłowicza i Justyny Żyłki-Owczarek. Spośród naszych uczniów na podium stanęli Adam Stachowiak z klasy 3A zdobywając brązowy medal w konkurencji 50m stylem dowolnym oraz Mikołaj Parzy z klasy 6 B który wywalczył medale srebrny i brązowy na dystansie 50 i 100 m stylem klasycznym.

Niebywałą atrakcją dla wszystkich uczestników i kibiców była możliwość zdobycia autografu oraz wspólne zdjęcie z jedyną polską  Mistrzynią Olimpijską w pływaniu Otylią Jędrzejczak.

Danuta Koczorowska