Tegoroczne sukcesy piłkarek ręcznych

Rok szkolny 2017/2018 przyniósł dziewczętom z klasy 6b o profilu piłka ręczna sporo osiągnięć. Na jesieni dziewczęta wygrały ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej organizowany przez KS CKS SMS w Szczecinie, brały udział w rozgrywkach klubowych reprezentując barwy MKS „Kusy” Szczecin, a także wzięły udział w zawodach szkolnych o mistrzostwo Szczecina, w których zajęły II miejsce, ustępując pola w finale dziewczętom z SP55 w Szczecinie. Nasze szczypiornistki uzyskały tym samym prawo do gry w dalszych rozgrywkach o mistrzostwo województwa, gdzie kolejno w ćwierćfinale oraz w półfinale zajęły I miejsce.

19.04.2018r odbył się finał wojewódzki Igrzysk Dzieci w mini piłce ręcznej dziewcząt w Koszalinie. Dziewczęta z naszej szkoły wygrały z SP z Koszalina, następnie pokonały zespół z SP z Mielna oraz z SP55 ze Szczecina, tym samym rewanżując się za przegrany finał miejski.

Dziewczęta z naszej szkoły zostały mistrzyniami województwa i uzyskały prawo do gry w Finale Mistrzostw Polski, który planowany jest na koniec maja w Głuchołazach. Tym samym powtórzyły sukces koleżanek sprzed 2 lat, kiedy to dziewczęta z rocznika 2003 również zdobyły mistrzostwo województwa.

Warto powiedzieć, że w skład tegorocznego zespołu wchodzą: Wiktoria Bieńkowska, Natalia Dąbrowska, Oliwia Janowska, Weronika Kluj, Karolina Kućmin, Maria Marsula, Julia Murat, Pamela Sękowska, Julia Świerkowska, Patrycja Szmejter, Martyna Witkowska i Daria Wieczerzyńska.

Artur Klamann – trener zespołu