OTYLIA SWIM CUP – WINTER EDITION SZCZECIN 8-9 12.2018r. spr.

OTYLIA SWIM CUP – WINTER EDITION SZCZECIN 8-9 12. 2018r.
W dniach 8-9 grudnia odbyły się jedne z największych zawodów pływackich dla dzieci i młodzieży w wieku 9 – 13 lat, jakie są rozgrywane w Polsce. To wszystko po raz pierwszy na 50 metrowym basenie Floating Arena w Szczecinie.
O rozmiarze „Otylia Cup” mogą świadczyć dane: 45 klubów z całej Polski, plus goście z Ukrainy, 812 zawodników, którzy w sumie wystartowali ponad 3600 razy. Głównym organizatorem była Fundacja Otylii Jędrzejczak. Współorganizatorami: Urząd Miasta Szczecin, Miejski Ośrodek Sportu Rekreacji i Rehabilitacji w Szczecinie, Centrum Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie, Miejski Klub Pływacki w Szczecinie oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Zmagania rozpoczęły się od godziny 8.00 w sobotę i potrwały do 19.30. Następnego dnia, pomimo niedzieli (dla większości wolnej), znów pobudka wcześnie rano, gdyż trzeba było już o 8.00 stawić się na basenie na rozgrzewce.Już pierwszy dzień zaskoczył rekordem Polski ustanowionym przez 11 letnią Emilię Kot (rocznik 2007). Zawodniczka z Zielonej Góry 50 m stylem klasycznym przepłynęła w czasie 36,41s. Wygrała, nota bene, z bardzo mocną Wiktorią Tłoczek z Koszalina, która jest trzynastolatką (rocznik 2005).
Podczas gdy jedni walczyli w wodzie, inni cierpliwie stali w kolejce po autograf od naszej najbardziej utytułowanej pływaczki – Otylii Jędrzejczak. Nie zabrakło oczywiście wspólnych zdjęć z naszą delfinistką. W sobotę były także lody dla wszystkich uczestników i widzów, a w niedzielę pod dachem pływalni zagrzmiało gromkie ”sto lat” odśpiewane dla Otylii z okazji jej urodzin.
Mateusz Sawrymowicz (mistrz świata), Beata Kamińska (medalistka mistrzostw Europy w stylu klasycznym) i oczywiście sama Otylia Jędrzejczak wręczali najlepszym pływakom przepiękne medale.
Wśród nagrodzonych znaleźli się także nasi reprezentanci – podopieczni Agnieszki Masztaler-Chuta:
Mikołaj Parzy
Srebrny medal 50m. st. klasycznym
Srebrny medal 100m. st. klasycznym
Karina Zabraniak
Brązowy medal 100 m. st. klasycznym
Brązowy medal 200 m. st. klasycznym
Szymon Bogdan
100 m.st. klasycznym

Pomimo deszczowej aury, jaką Szczecin powitał uczestników, na pływalni była gorąca atmosfera i na pewno pozostały niezatarte wspomnienia. Mamy nadzieję na powtórkę w przyszłym roku.

Jakub Chuta i Agnieszka Masztaler -Chuta

[ngg src=”galleries” ids=”1270″ display=”basic_thumbnail”]