O nas – piłkarze

logo_mixW roku 1984/85 na podstawie umowy patronackiej klub MKS „Pogoń” Szczecin powstała w Szkole Podstawowej nr 51 pierwsza klasa sportowa o profilu piłki nożnej.

trenerzyUczniami tej klasy byli chłopcy – zawodnicy urodzeni w_roku 1970. Pierwszym trenerem, a zarazem pomysłodawcą projektu klas sportowych profilowanych był Kazimierz Biela. Znaczący był także wkład w pracę z_młodzieżą trenera Włodzimierza Obsta.

.

Wybitnymi sportowcami byli absolwenci klas sportowych piłki nożnej w SP 51, którzy osiągnęli poziom występów w ekstraklasie i w reprezentacji narodowej:

• Kamil Grosicki (rocznik 1988)
  • Piotr Celeban (rocznik 1985)
  • Łukasz Żebrowski (rocznik 1982)
  • Marek Walburg (rocznik 1986)
  • Grzegorz Matlak (rocznik 1973)
  • Paweł Bielecki (rocznik 1992)
  • Robert Obst (rocznik 1985)
  • Dawid Kort (rocznik 1995)
  • Damian Pawłowski (rocznik) kapitan reprezentacji Polski (rocznik 1999).

Wielu uczniów bardzo licznie reprezentowało nasze województwo w kadrach Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej w swoich kategoriach wiekowych.

dsc00713_800x600Dzięki dobrej współpracy klubowej i selekcji uczniowie – zawodnicy klas sportowych zdobywali i nadal zdobywają medale w rozgrywkach ogólnopolskich i zagranicznych:

• medale w finałach Igrzysk Młodzieży Szkolnych (Mistrzostwa Polski),
  • medale w finałach krajowych i wojewódzkich „Coca-Cola Cup”,
  • medale w finałach krajowych i wojewódzkich „Z Podwórka Na Stadion” – o Puchar Tymbarka (Mistrzostwo Polski 10-latków – wyjazd do Londynu),
  • medale w finałach krajowych i wojewódzkich „DanoneCup”,
  • Mini Mistrzostwa Świata Deichmann 2013 (wyjazd do Barcelony).

To tylko niektóre nasze znaczące osiągnięcia. Jako klasa piłkarska startujemy również w rozgrywkach międzyszkolnych w różnych dyscyplinach, traktując je jako sporty uzupełniające i ogólnorozwojowe, w których odnosimy zwycięstwa w ogólnej klasyfikacji rocznej.

.

596_330_akademia_title_ffa871Wieloletnie doświadczenia oparte na systemowym szkoleniu pozwoliły na wypracowanie skutecznego modelu szkolenia sportowego i edukacji na dobrym poziomie, zwracając przy tym szczególną uwagę na pożądane postawy prospołeczne. Jest do dobra okazja do podnoszenia umiejętności piłkarskich. Zajęcia treningowe w klubie i zajęcia dodatkowe w ramach w-f są ściśle powiązane ze sobą, tworząc spójny roczny plan treningowy. W okresie letnim i zimowym uczestniczymy w zgrupowaniach szkoleniowych, gdzie poza sportem jest czas na lepsze poznanie swoich kolegów i doświadczanie nowych przeżyć.

Nabór i przygotowanie rozpoczyna się już w klasie „0” podczas zajęć klubowych i szkółki piłkarskiej działającej w szkole przy Uczniowskim Klubie Sportowym „Kalinka 51”. Przez około 4 lata zdobywają umiejętności piłkarskie i w trzeciej klasie są poddawani testom naborowo-selekcyjnym. Najzdolniejsi trafiają do klasy sportowej profilowanej w szkole.

.

Osobami z ramienia klubu odpowiedzialnymi za współpracę i organizację dotyczącą procesu szkolenia w Szkole Podstawowej nr 51 w klasach profilowanych (piłka nożna) są:

• trener Kazimierz Biela – Koordynator szkół patronackich,
  • trener Marcin Tylutki – Koordynator ds. szkolenia w SP nr 51, Trener podstawy programowej,
  • trener Leszek Pokładowski – Trener specjalizacji profilowanej,
  • trener Tomasz Bielecki – Trener specjalizacji profilowanej.

01_20110823120531

Marcin Tylutki