O nas – piłkarki ręczne

Pierwsze klasy sportowe o profilu piłki ręcznej w SP 51 powstały już w 1984 roku.

Obecnie nasza szkoła ma podpisaną umowę patronacką z MKS Kusy Szczecin, który szkoli dzieci i młodzież dla klubów seniorskich Pogoni Baltica oraz Pogoni Gaz System.

Zajęcia w szkole i klubie są prowadzone przez tego samego trenera.

SONY DSCNasze zawodniczki biorą udział w ogólnopolskich turniejach piłki ręcznej, w rozgrywkach o mistrzostwo województwa, a także w Mistrzostwach Polski. Reprezentujemy szkołę w rozgrywkach międzyszkolnych z różnych dyscyplin sportowych, zdobywając wiele medali i pucharów. Nasze absolwentki zdobywają czołowe miejsca na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, są reprezentantkami województwa zachodniopomorskiego, a nawet Polski.

Naszym ostatnim największym osiągnięciem jest zdobycie w 2016 roku mistrzostwa Szczecina w piłce ręcznej szkół podstawowych oraz mistrzostwa województwa w rozgrywkach szkolnych w piłce ręcznej przez nasze absolwentki z rocznika 2003, trenowane przez p. Artura Klamanna. W rozgrywkach klubowych nasze zawodniczki zdobyły brązowe medale Mistrzostw Polski o Puchar Prezesa ZPRP. Zostały również Mistrzyniami Szczecina i Mistrzyniami województwa w rozgrywkach w piłce ręcznej na Orlikach, a w finale tej imprezy zajęły VI miejsce w Polsce.

gd2011fot03r9Naszym uczennicom zapewniamy wszechstronny rozwój fizyczny i intelektualny. Raz do roku w drugiej połowie sierpnia organizujemy obozy sportowo-wypoczynkowe w różnych miejscach i regionach Polski, mając na celu nie tylko rozwijanie umiejętności sportowych, ale także poznawanie walorów turystycznych kraju.

Barbara Bielecka, Artur Klamann

Możliwość komentowania jest wyłączona.