Nasi pływacy na Mistrzostwach Młodzików

W dniach 22-23.03 na pływalni Floating Arena odbyły się najważniejsze w tej części sezonu zawody dla uczniów klas 5 i 6 pływackich – I runda Drużynowych Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików 12-13 lat. Dwudniowa rywalizacja zaowocowała wspaniałymi rezultatami życiowymi oraz pięcioma medalami. Konkurencja tym razem była spora, ponieważ wystartowali zawodnicy z 11 klubów z dwóch województw. Niezmiernie się cieszymy, że na tej ważnej imprezie mieliśmy swoich medalistów!

Indywidualnie srebrny medal na dystansie 200m st. grzbietowym zdobyła uczennica klasy 6a Karolina Zdrojewska. Karolina wraz z klubowymi kolegami zdobyła również brązowy medal w sztafecie 4x50m st. zmiennym. W tej samej sztafecie płynął również Adam Lipiński (5a), który indywidualnie zajął miejsca tuż za podium: czwarte na dystansie 100m st. klasycznym oraz piąte na dystansie 100m st. dowolnym i 100m st. grzbietowym.

Medalistą indywidualnym został Jędrzej Rabiza (6a), który wywalczył brąz na 400m st. dowolnym  z doskonałym rekordem życiowym. Jędrek zdobył również złoty medal w sztafecie 4×50 m st. zmiennym. Blisko podium była również Zosia Gajewska, zajmując czwarte miejsce na dystansie 100m st. klasycznym oraz piąte na 200m st. klasycznym. Gratulujemy i życzymy jeszcze lepszych wyników w drugiej rundzie zawodów w czerwcu.

Marta Hanczewska