Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

SP 51 mistrzem województwa!

SP 51 mistrzem województwa!

Dnia 3 kwietnia nasza szkoła brała udział w finałowym turnieju województwa zachodniopomorskiego ‘Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku’, w kategorii chłopców do lat 12, który odbył się w Szczecinku.

Do Szczecinka przyjechało 19 najlepszych zespołów, wyłonionych w turniejach eliminacyjnych na etapie powiatowym. Drużyny zostały podzielone na 5 grup i po uroczystym otwarciu, przystąpiły do rywalizacji na 8 boiskach, specjalnie przygotowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej. Nasz zespół trafił do grupy ze szkołą z Kołobrzegu, Reska i Koszalina. Jak się później okazało, była to grupa „śmierci”,  ponieważ w samym finale spotkały się dwie drużyny z naszej grupy. Pierwszy mecz rozegraliśmy ze szkołą z Kołobrzegu i po zaciętym pojedynku, pechowo przegraliśmy 4-3. Następny mecz graliśmy z SP 7 Koszalin wygrywając 3-1. Ostatni mecz w grupie, zagraliśmy z kolegami z Reska, który wygraliśmy 14-0. W ćwierćfinale wylosowaliśmy szkołę podstawową z Bezrzecza i w derbowym pojedynku wygraliśmy 6-1. W półfinale rozgromiliśmy SP 5 Wałcz 10 – 2. Te wyniki dobrze oddają naszą przewagę w umiejętnościach nad resztą zespołów. Nasza drużyna składa się z zawodników trenujących na co dzień w Pogoni Szczecin pod okiem wykwalifikowanych trenerów.

W wielkim finale, ponownie spotkaliśmy się ze szkołą z Koszalina. Finał stał na wysokim poziomie, a emocje były ogromne. Obie drużyny prezentowały bardzo wysokie umiejętności piłkarskie oraz były bardzo zgrane. Mecz zakończył się wynikiem 0:0 i o awansie na Finał Ogólnopolski miały zadecydować rzuty karne.

W rzutach karnych remis, zadecydował o grze do pierwszego popełnionego błędu. Nie trafił zawodnik SP 7 Koszalin, co dało zwycięstwo Szczecinianom. Radości nie było końca.

Skład:K.Ciechomski,B.Kuśmierczyk,M.Bartkowiak,A.Dziuniak,J.Szatan,M.Jabłoński,M.Jóźwiak,T.Podobas,J.Krawczyk

Trener zespołu : Tomasz Bielecki

Najlepszy zawodnik turnieju: Bartek Kuśmierczyk