Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

ŚLADAMI KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO

ŚLADAMI KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO

23 marca 2021 na lekcji języka  polskiego klasa 5c odbyła  niezwykłą, wirtualną podróż  w rodzinne  strony  twórcy Koziołka Matołka  i szalonej Ewy, upartej Panny z Mokrą Głową i Basi, o którą awantura przyniosła światu miłość, radość i uważność; czyli w rodzinne strony Kornela  Makuszyńskiego. W ukochanym Zakopanem  znajduje się muzeum tego wybitnego pisarza. Dzięki  jednemu z rodziców, który udostępnił nam filmik nakręcony z pobytu w tymże muzeum zasiedliśmy przy biurku pisarza, podziwialiśmy kolekcję jego ulubionych  obrazów i  rodzinnych pamiątek. Poznaliśmy jego biografię, twórczość oraz  liczne sukcesy  odzwierciedlone otrzymanymi nagrodami i tytułami,  nie tylko  literackimi, ale także i sportowymi.
Kornel Makuszyński był zapalonym narciarzem i wspierał  młodych adeptów  tego sportu. W trakcie podróży poznaliśmy  również pierwowzory bohaterów naszego dzieciństwa. Wirtualne  spotkanie z  przeszłością  autora pozwoliło nam nie  tylko  ożywić  wspomnienia z  naszego dzieciństwa, ale i przybliżyć jego twórczość.

                                                                                               Agnieszka Ziółkowska