Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

Rodzinny festyn z okazji 35-lecia szkoły

W dniu 19 października  2018 to słowo  nabrało dla  Nas wszystkich   szczególnego znaczenia . Na  festynie z okazji   urodzin naszej  szkoły spotkali się :Uczniowie, ich Rodzice, Dziadkowie, Wujkowie, Dyrektorzy, Nauczyciele i  Pracownicy Szkoły, a więc  cała, nasza,szkolna wielka, wspaniała rodzina.  Tego dnia  słowo  Rodzina  było  odmieniane  przez  Wszystkie  Zgromadzone Serca i na wszystkie  możliwe  sposoby.   Wspólnie podziwialiśmy   przeróżne, dziecięce talenty, zarówno te taneczne, wokalne, aktorskie  jak i  instrumentalne. Odbył   się rodzinny mecz piłki  nożnej  uczniowie kontra ich  opiekunowie. Podziwialiśmy najnowszą  kolekcję mody wiosna  2019 przygotowaną przez uczniów  klasy 7 d  i 8 b. Całość   dopełnił  rodzinny  kiermasz  na którym   można   było zjeść przepyszne ciasta (upieczone  przez Rodziców i  Uczniów),  kupić  dzieło sztuki wykonane  przez przyszłych  następców van Gogha, sprawdzić swoją  wiedzę biorąc udział w quizach albo  sprawdzić  swoje szczęście    biorąc udział w  loterii. I gdyby jednak, mimo  tylu  atrakcji,  ktoś tego dnia poczuł się choćby  przez chwilę  smutny to  Panie malujące  twarze natychmiast  pospieszyłyby  mu z ratunkiem wymalowując  na  jego  twarzy  najpiękniejszy pod słońcem  uśmiech.

Ten dzień na długo zapadnie nie tylko w naszej pamięci, ale  przede wszystkim na długo zagości w naszych  sercach , BO  BYŁ  TO NAPRAWDĘ NIEZWYKLE RODZINNY  DZIEŃ …

Agnieszka Ziółkowska