Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

Pszczółki odwiedzają Centrum Edukacji Ekologicznej ,,Szmaragdowe- Zdroje”

Pszczółki odwiedzają Centrum Edukacji Ekologicznej ,,Szmaragdowe- Zdroje”

8 października wybraliśmy się do Szczecińskiego Centrum Edukacji Ekologicznej ,,Szmaragdowe- Zdroje”. Ależ to była frajda mknąć autokarem po ulicach naszego miasta i móc widzieć tyle ciekawych rzeczy, a przy okazji sprawdzić naszą znajomość drzew liściastych i iglastych (potrafimy je już całkiem dobrze rozpoznać 😉). Kiedy dotarliśmy na miejsce przystąpiliśmy do uczestnictwa w warsztatach przyrodniczych,, nie ma to jak w domu! Czyli jakie owady możemy spotkać w naszym otoczeniu”. Okazało się, że jest ich duuużo więcej niż myśleliśmy. Niektóre z nich były nam już znane, a inne miały całkiem śmieszne nazwy, jak na przykład gryzek psotnik. Były też mól, pluskwa, a nawet pustosz, który lubi pochłaniać książki. Ech, trudno je wszystkie zapamiętać. Teraz już wiemy jak bardzo ważne jest utrzymywanie porządku w domu. Kiedy już poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat owadów, mogliśmy przystąpić do pracy. Z pomocą wytłaczanek po jajkach, farb, pędzelków oraz własnej wyobraźni wyczarowaliśmy mrówki. Każda była wyjątkowa i różniła się od pozostałych. Po takiej pracy zasłużyliśmy na słodki poczęstunek. Posileni i pełni sił mogliśmy ruszyć w dalszą drogę. Z pomocą przewodnika podziwialiśmy piękno otoczenia. Dzielnie wędrowaliśmy przez las, by móc zobaczyć z góry cudowną panoramę naszego miasta. Ależ to był widok! Nieco zmęczeni, ale uśmiechnięci i szczęśliwi, wróciliśmy do przedszkola. To był dzień pełen wrażeń , który na długo pozostanie w naszej pamięci… :)

                         Monika Tarnowska

              Żaneta Karolczyk