Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

Przedwiosenne wyjście do teatru

W dniu 28 lutego uczniowie z klas I b, II d oraz klasy III c wybrali się do teatru lalek ,,Pleciuga”.

Obejrzeli spektakl pt. ,,Tygrysek i kapitan Morgan”. Poznali przygody głównego bohatera. Tygrysek, dotąd otaczany matczyną opieką, grzeczny i posłuszny jej poleceniom, pewnego dnia nie wrócił do domu. Okazało się, że wyruszył z piracką załogą kapitana Morgana, by poznać świat, ale także chciał poznać siebie.

            Jako najmłodszy z załogi pracował na statku. Nie uciekał przed trudnymi i niebezpiecznymi sytuacjami. Z każdego doświadczenia pełnymi garściami czerpał naukę na przyszłość  pełnymi. Kiedy załoga dopłynęła na wyspę z plantacją bananów, poznał żyrafę. Między nimi zrodziło się najpiękniejsze uczucie. Tygrysek musiał wybierać -żyrafa czy załoga.

Podczas tej niesamowitej wyprawy Tygrysek poznał siebie zupełnie od innej strony. Dotychczas był naiwny, posłuszny, teraz potrafił być odpowiedzialny, opiekuńczy, uczciwy i odważny.

 Żeby dokładnie poznać przygodę Tygryska, warto wybrać się do teatru.

            W teatrze uczniowie mieli okazję zrobić sobie zdjęcia a w drodze podziwiać piękno alejki platanów z krokusami w trawniku.

                                                     wychowawca klasy B. Kociuba