Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

PRZEDSZKOLAKI WŚRÓD NAS

PRZEDSZKOLAKI WŚRÓD NAS

Dzisiaj tj 27.02.2020 r do naszej szkoły przybyły dzieci z najstarszej grupy Przedszkola. Aktywności Twórczej pod opieką swoich nauczycielek. Wzięły one udział w różnych zajęciach. Po zajęciu miejsc w szkolnych ławkach poznawały rodzinę kotowatych, których przedstawicielem jest kot. Nauczyły się rysować kota wg instrukcji -wierszyka. Dzieliły się się swoją szeroką wiedzą z p. Mariolą Turemką. Następnie udały się do świetlicy. Pod czujnym okiem p. Elżbiety Perkowskiej dzieci wykonały kota na patyku. Wyglądały one bardzo nietypowo. Czy ktoś widział kota w kapeluszu z różowymi ślepkami? Z poczuciem sukcesu dzieci udały się do auli szkolnej. Tam panie Barbara Kociuba i MariolaTuremka przeprowadziły Quiz sprawdzający wiedzę o kotach. Dzieci po usłyszeniu poprawnych odpowiedzi unosiły wykonanego przez siebie kota do góry. Po nim uczestniczyły w zabawach np. polowanie na myszy, myszka do dziury. Spotkanie zakończyło się zabawą ruchową ze śpiewem,,Uciekaj myszko”.
Według dzieci było to ciekawe spotkanie. Dostarczyło im wiele pozytywnych emocji.

B. Kociuba M. Turemka