Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie

im. prof. Stanisława Helsztyńskiego

Projekt “Magiczna moc bajek” – zadanie na październik

Projekt “Magiczna moc bajek” – zadanie na październik

Grupa „Zajączki”  z zaangażowaniem przystąpiła do realizacji co miesięcznych zadań w ramach Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek”. Wykonaliśmy bajkowego przyjaciela zajączka, który będzie uczestniczył z nami podczas przygody z projektem. Stworzyliśmy kącik projektowy z książkami, które chętnie czytamy. Rozmawialiśmy na temat szacunku do siebie, innych oraz całego otaczającego nas świata. Stworzyliśmy własny Kodeks Dobrego Zachowania. Zapoznaliśmy się z bajką „Brat i siostra – bajka o pomaganiu innym i szacunku dla starszych” i morałem jaki jest w niej zawarty. Oglądamy dobranockę z dawny lat „Miś Uszatek”, która w bardzo przyjemny i prosty sposób pokazuje nam dzieciom przykłady prawidłowego zachowania.

Izabela Kaczmarczyk